Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

            Mija kolejny dzień strajku. Ten czas był i jest dla Państwa i dla nas bardzo trudny. Rozumiemy Państwa frustracje i zniechęcenie. Wielu nauczycieli zmaga się z takimi samymi trudnościami, my również mamy problem z zapewnieniem opieki naszym dzieciom. Chcemy zaznaczyć jednak, że robimy wszystko co w naszej mocy, aby dojść do porozumienia z rządem, który odpowiada za stan polskiej szkoły.

            Media wciąż powtarzają, że walczymy tylko o podwyżki. Tak, walczymy o godne zarobki, ale nie tylko. Walczymy, bo dłużej nie możemy milczeć. Walczymy, bo kochamy to, co robimy, bo przede wszystkim zależy nam na przyszłości naszych uczniów. Chcemy, aby podstawy programowe nie były przeładowane, aby szkoła była wsparciem i zapewniała rozwój, a nie kojarzyła się z wciąż rosnącym obciążeniem dla rodziców i uczniów. Walczymy o szkołę
z pasją, która pozwoli każdemu uczniowi na rozwój jego talentów i potencjału. Walczymy o szkołę, która przygotuje młodych ludzi do życia, a nie do testów. Chcemy, aby szkoła była naszym wspólnym miejscem, do którego uczniowie wracają z chęcią i radością.

            Walczymy, bo znamy wartość, talent i możliwości naszych dzieci i uczniów. Bo wiemy, że dobra i spokojna szkoła to szczęśliwa przyszłość naszych podopiecznych. Taka szkoła, to sprawa nas wszystkich.

            Walczymy o ewidencjonowany czterdziestogodzinny tydzień pracy. Chcemy przebywać w szkole i pracować osiem godzin dziennie.

            Walczymy nie o siebie i nie za siebie. Walczymy o przyszłość polskiej szkoły, walczymy o przyszłość naszą i naszych uczniów.

 

CHCEMY DOBREJ SZKOŁY!!!

Strajkujący nauczyciele

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli