sekretariat@zspkotla.pl
tel.76 83 18 382
Dnia 18 lutego 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Galla Anonima w Głogowie odbyło się spotkanie z autorką książki „Lwów na słodko i … półwytrawnie” Panią Anną Kozłowską – Ryś. W czasie tego spotkania Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kotli został uhonorowany Krzyżem Czynu Zbrojnego Polskiej Samoobrony na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczenie to wręczył Prezes Stowarzyszenia Kulturalnego „Krajobrazy” w Legnicy, członek Kapituły „Krzyża Kresowego” – Pan dr Tadeusz Samborski.
Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom Gminy Kotla, którzy wspierali podejmowane przez nas działania na rzecz naszych rodaków mieszkających na Kresach (m.in. poprzez zbiórkę zniczy i darów na Kresy, Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia). Otrzymany przez naszą szkołę Krzyż to również Państwa zasługa. Dziękujemy także Panu Jerzemu Akielaszkowi, który docenił naszą pracę i wystąpił z inicjatywą o przyznanie nam tak zaszczytnego wyróżnienia.